Counter-Strike: Global Offensive – mikrotransakcje i dobry humor Valve

Counter-Strike Global Offensive

Valve 21 Marca przedwcześnie udostępniło nową aktualizację do Counter-Strike’a: Global Offensive. Choć łatka została szybko usunięta z serwerów, zdążyła narobić sporo zamieszania. Wynikało z niej, że developerzy zamierzają wprowadzić do gry mikrotransakcje. Jak się później okazało to czarny humor Valve. [more…]

Z detali z nowego patcha do Counter-Strike’a: Global Offensive wynikało, że Valve zamierza dodać do gry coś, co nazwali  „community support pass season one”.  Dodatek ten miałaby dać graczom dostęp do stworzonych przez innych użytkowników map na oficjalnych serwerach gry, dzięki czemu dałoby się rozgrywać mecze rankingowe na fanowskich lokacjach. Co więcej, opcja ta najprawdopodobniej byłaby płatna — z opisu wynikało bowiem, że zyski ze sprzedaży dzielono by między twórców mapy.

Okazuje się jednak, że to sprytny żart, a nawet więcej — trolling ze strony Valve. Aktualizacja została dzisiaj oficjalnie udostępniona i próżno w niej szukać wzmianki o mikropłatnościach. Poza jednym fragmentem:

„CSGO_Ticket_CommunitySeasonOneSpring2013_Leak”

„lol”

Możesz również polubić…