Far Cry 3 Blood Dragon wyciekł. Ubisoft wściekły

uplay Far Cry 3 Blood Dragon

Ubisoft na pewno nie zaliczy tego tygodnia do udanych. W ich planach wydawniczych namieszała grupa rosyjskich hackerów, którzy włamali się przez ich platformę Uplay. Po obejściu zabezpieczeń uzyskali dostęp do pobierania gier za darmo, jedną z dostępnych jest ich flagowy tytuł FarCry, który momentalnie pojawił się na Torrentach. [more…]

Rano pojawiły się w sieci fragmenty rozgrywki najnowszej części Far Cry 3 Blood Dragon. Początkowo zbagatelizowany wyciek okazał się dość poważny, a odpowiedzialni za niego byli hackerzy z Rosji. Obejście było dość proste, w kliencie Uplay w bibliotece gier wyświetlały się gry, których faktycznie się nie kupiło, ale oczywiście umożliwiało to ich bezpłatne pobranie.

W ten oto, dość przypadkowy sposób, odkryto możliwość pobrania także grywalnej wersji Blood Dragon. Niemal od razu na YT pojawiły się gameplay’e z gry (Ubisoft tak samo szybko reaguje na ich pojawienie się, zgłaszając do YouTube naruszenie praw) i gra do pobrania przez klienta Torrent. Co do ostatniego francuski wydawca nie ma już takiej mocy, gra momentalnie rozprzestrzeniła się, a w samym torrencie widnieje już kilkanaście najbardziej znanych trackerów.

Sam Ubisoft nie komentuje jeszcze incydentu.

Możesz również polubić…