Grand Theft Auto V: Michael. Franklin. Trevor.

GTA V

Z powodu weekendu majowego mogła wam jak i nam przemknąć pewna informacja, na którą czekało wielu z was.
30 Kwietnia Rockstar poczynił konferencję prasową na której zapowiedział najnowszą odsłonę
GTA V, mamy dla was wideo, screeny i garść newsów o piątej odsłonie serii. [more…]

Zaczniemy od wideo przedstawiającego trzech bohaterów Michaela, Franklina oraz  Trevora
(trzy trailery w jednym)

httpvh://youtu.be/Bf38HiYPMiI

Pisaliśmy wcześniej, że może Sains Row IV może być lepsze niż GTA – za co chcieliśmy serdecznie przeprosić po obejrzeniu trailera z GTA V :>. 

Premiera GTA V 17 Września

W nowej odsłonie GTA ujrzymy trójkę nowych bohaterów –Michael’aTrevor’a i Franklin’a. Pomiędzy nimi będzie można się przełączać pomiędzy misjami, a także – w wybranych momentach – także w trakcie samych zadań. Każdy z nich zamieszkuję inną część Los Santos. Domem objętego programem ochrony świadków Michaela będzie rezydencja położona w pobliżu Rockford Hills. Trevor mieszkać będzie w przyczepie na Blaine County wśród motocyklistów i dilerów, zaś Franklina znajdziemy na południu miasta.

GTA 5

Bohaterowie obracają się w różnych dla siebie kręgach, mają unikalne znajomości, hobby oraz umiejętności. Michael zupełnie jak Max Payne będzie potrafił spowolnić czas w trakcie strzelanin (Bullet Time), Franklin podobnie jak Michael spowolni czas – w trakcie jazdy autem. Trevor natomiast będzie mógł na określony czas zyskać na odporności i sile rażenia. Korzystanie z tych skilli ograniczone będzie jednak zużywającym się paskiem, który ma się regenerować już nie tak szybko. Bohaterowie opisani mają być też szeregiem talentów takich jak stamina, strzelanie, siła, skradanie, latanie, kierowanie samochodem czy pojemność płuc (przydatne w czasie nurkowania). Jak się domyślacie umiejętności będzie można rozwijać w trakcie rozgrywki, np. poprzez wykonywanie misji.

GTA V będzie super propozycją dla graczy, którzy uwielbiają przystosowywać elementy rozgrywki wg własnego uznania. Jak w wielu podobnych produkcjach będzie możliwość tuningowania auta,  kupna bohaterom nowych ciuchów, modyfikacji fryzur czy wykonania tatuaży. Nowością w tej kategorii – zaimportowaną z gier typu Battlefield – będzie możliwość usprawnienia broni poprzez dodanie m.in. tłumika czy celownika laserowego. To jeszcze nie koniec dobroci – pomimo wcześniejszym doniesieniom, w grze powróci system kupowania własnych budynków. Jeśli tylko będziemy dysponować odpowiednimi zasobami finansowymi, będziemy mogli nabyć nie tylko mieszkania, ale również garaże, a nawet jeśli najdzie nas ochota to całe … firmy!

Mainstreamowym zadaniem w grze będą napady na banki. Jak to w życiu, nie będzie to łatwe zajęcie – w GTA V nie wystarczy bowiem tylko wejść do budynku i pomachać bronią. Podstawowym aspektem będzie zaplanowanie akcji, kupno potrzebnej broni oraz pojazdów i innych potrzebnych Wam gratów do “akcji” . Kolejnym etapem planowania będzie sposób wykonania napadu  – brutalny, z ofiarami w ludziach bądź cichy, czyli śledzenie i skradanie się . Ponadto jak się okazuje, skok na bank nie jest prosty, nawet dla trójki bohaterów. Do tego celu będziemy mogli zaangażować pomocników takich jak kierowcy, technicy czy cyngle od strzelania podczas napadu. Ciekawym elementem napadu jest zróżnicowanie doświadczenia najemników – niedoświadczeni mogą nie poradzić sobie z zadaniem i uwalić napad – chłopcy z doświadczeniem będą chcieli większej części tortu, przez co do podziału zostanie mniej.

GTA V

Świat Grand Theft Auto V ma być gigantyczny i naszpikowany masą interakcji i atrakcji. Wśród nich znajdą się m.in. skoki ze spadochronem, polowanie na zwierzęta, wyścigi offroadowe, golf, tenis, triatlon czy nawet yoga. Nie zabraknie misji pobocznych, które zapowiadają się równie ciekawie. Często będą to zdarzenia toczące się na ulicach Los Santos.

Przykładem takiego zadania jest fragment, w którym bohater słyszy wołanie o pomoc. Jak się okazuje, to wołanie znanego celebryty który został osaczony przez paparazzi – tu scenariusz jest dość prosty, mamy możliwość pomocy mu, rozgonieniu natrętów i odwiezieniu go w wybrane przez niego miejsce bądź pozostawieniu go w szponach paparazzi. Jeśli wybierzemy pomoc, możemy nawet się z nim zaprzyjaźnić, co może okazać się pomoce w późniejszym etapie gry.

Innym przykładem jest autostopowicz, który prosi o podwózkę. Możemy go podrzucić … albo się z nim zabawić – jeśli mamy taki kaprys to możemy go odstawić na osamotniony szczyt i pozostawić na pastwę kojotów. Ewentualnie możemy zepchnąć samochód z pasażerem do morza. Wszystko zależy od was i waszej wyobraźni.

W grze nie zabraknie gadżetów jak iFruit, to iPhone ze świata GTA. Dzięki smartphone możemy robić zdjęcia, które będzie można publikować na Facebook lub w serwisie Rockstar Social Club, ale także nagrywać filmiki. Telefon jak przystało na przenośne medium będzie miał kilka przydatnych aplikacji – znajdziemy wśród nich możliwość powtórzenia wybranych misji, skorzystania z internetu, portali społecznościowych, kontaktów i wbudowanego kalendarza.

Co smuci jak do tej pory brak informacji o trybie multiplayer, jedyną informacją jest ta, że będzie on mocno związany z grą jednoosobową. By przejść do trybu sieciowego z trybu singiel player wystarczy wcisnąć jeden przycisk ! Jednym słowem – czekamy. Do września co raz mniej – szkoda tylko, że to nie w wakacje ujrzymy GTA.

 

Max D
Serwery CS

 

Może Ci się również spodoba

Support us / Polub nas

Jeśli podoba Ci się to co robimy wesprzyj nas przez kliknięcie

Powered by WordPress Popup