Jarosław Juszkiewicz znowu jest polskim głosem Google Maps!

Google Maps

Jarosław Juszkiewicz – lektor z Katowic znowu mówi nam gdzie mamy jechać. Legendarny głos polskiego nawigatora w Google Maps wrócił do nas po kilku dniach nieobecności. Ostatnio Juszkiewicza zastąpił syntezator mowy, ale po protestach użytkowników Google wrócił do starego rozwiązania i kultowe “Kieruj się na południe” znów możemy usłyszeć w naszych smartfonach. Mapy Google znowu przemówiły ludzkim głosem!

Kiedy okazało się, że będący przez niemal 13 lat polskim głosem map Google Jarosław Juszkiewicz zostanie zastąpiony przez syntezator mowy, w internecie zawrzało. Kierowcy i użytkownicy Google Maps narzekali, że sztuczny głos bota jest irytujący, niedokładny, pozbawiony emocji i w ogóle beznadziejny. Błyskawicznie pojawiło się mnóstwo komentarzy dotyczących tej niedobrej zmiany. Jednocześnie użytkownicy Google Maps apelowali o to, żeby Jarosław Juszkiewicz swoim głosem znowu prowadził ich do celu.

Szybko okazało się, ze presja ma sens, a protesty użytkowników zostały wysłuchane. Poinformował o tym sam Jarosław Juszkiewicz. Dziennikarz radiowy z Katowic poinformował na swoim Facebooku, że na jakiś czas powraca do Google Maps. Znowu będziemy mogli usłyszeć jego kultowe “Kieruj się na południe” oraz pełne spokoju “Zawróć, jeśli to możliwe”.

– Wygląda na to, że spędzimy jeszcze trochę czasu razem, przynajmniej do momentu, gdy mój cyfrowy następca nie zostanie udoskonalony – poinformował Jarosław Juszkiewicz w specjalnym filmiku, umieszczonym w mediach społecznościowych.

Może Ci się również spodoba

Support us / Polub nas

Jeśli podoba Ci się to co robimy wesprzyj nas przez kliknięcie

Powered by WordPress Popup