Leo Messi skazany na 21 miesięcy więzienia

LEO-MESSI

 

Leo Messi został skazany na 21 miesięcy więzienia za uchylanie się od płacenia podatków.
Nie oznacza to jednak, że gwiazdor FC Barcelony trafi za kratki – informuje kataloński dziennik „El Periodico”

 

Jak donosi dziennik, sąd w Barcelonie wymierzył Lionelowi Messiemu oraz jego ojcu Jorge karę 21 miesięcy pozbawienia wolności. Kara jest niższa od 24 miesięcy, wobec czego zgodnie z lokalnym prawem, nie oznacza obligatoryjnej odsiadki w więzieniu. Dodatkowo Leo Messi ma zapłacić karę w wysokości 2 mln euro, natomiast jego ojciec ma oddać 1,5 mln euro.

W 2007 roku Leo Messi przekazał prawa do swojego wizerunku zagranicznym firmom w Urugwaju i Belize – w krajach, w których z tego tytułu nie płaci się podatków. Dzięki temu zaoszczędził 4,1 mln euro. Przed ponad rokiem Jorge Messi – ojciec piłkarza – wziął całą winę na siebie i oddał urzędowi podatkowemu zatajoną sumę.

W trakcie składania zeznań argentyński piłkarz powiedział, że podpisywał dokumenty bez wnikania w ich treść, bo – jak stwierdził – ufa swojemu ojcu i prawnikom. Argentyński napastnik kilkakrotnie podkreślił, że jego zadaniem jest granie w piłkę. Powiedział, że nie zajmuje się robieniem interesów ani zarządzaniem majątkiem. Dodał też, że nie wiedział, iż łamie prawo.

Obu skazanym przysługuje możliwość odwołania się od wyroku.

Może Ci się również spodoba

Support us / Polub nas

Jeśli podoba Ci się to co robimy wesprzyj nas przez kliknięcie

Powered by WordPress Popup