LOL będzie miał serwer w Warszawie?

Wygląda na to, że Riot coraz większy potępiał widzi w graczach z Polski.
W Valorant właśnie uruchomiono serwery w Warszawie.
To samo może niedługo spotkać także League of Legends.

Od początku tworzenia Valorant było pewne, że Riot będzie chciał wykorzystywać w nim niektóre rozwiązania z League of Legends. Oznaczało to także, że i sam LoL może na tym skorzystać. Valorant prawdopodobnie w wielu różnych kwestiach jest poligonem doświadczalnym dla przyszłych funkcji w LoLu.

Tak może być przykładowo w kwestii serwerów w Warszawie. 17 Lipca Riot oficjalnie potwierdził, że gracze z naszego kraju będą mogli czerpać jeszcze większą przyjemność z nowego FPS.

Kiedy serwery LoLa w Warszawie?

Zgodnie z przewidywaniami, duże emocje pojawiły się wczoraj nie tylko wśród graczy Valoranta, ale również i League of Legends. Dlaczego? Serwer położony w Polsce oznacza zdecydowanie niższy ping i większą przyjemność z gry. Wszystko ma chodzić po prostu lepiej i płynniej.

“Uruchomiony właśnie serwer w Warszawie to bardzo dobre wieści dla wszystkich graczy w Europie Środkowo – Wschodniej. Bliższa lokalizacja serwera oznacza szansę na płynniejszą rozgrywkę, mniejsze opóźnienia i stabilniejsze połączenie.”

W przeszłości wielokrotnie występowały problemy z serwerami przykładowo w Niemczech, w efekcie czego również Polacy grający w League of Legends mieli podwyższony ping. Otwarcie oficjalnego serwera Riotu w stolicy Polski to naprawdę dobra wiadomość.

Można się się domyślać, że Valorant stanowi tutaj poligon doświadczalny. To zupełnie inna skala, jeżeli chodzi o ilość graczy, więc jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za jakiś czas powinien się pojawić polski serwer również w samym League of Legends. Trudno jednak powiedzieć kiedy mogłoby się to stać. Można się domyślać, że jest to kwestia kilku miesięcy.

Warszawski serwer nie będzie miał wpływu na podział regionów. Oznacza to tyle, że nie należy się spodziewać EUPL, choć byłoby zabawnie, gdyby nasz żart na Prima Aprilis się spełnił. Co należy finalnie wiedzieć? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Valorant przetrze szlaki dla League of Legends i za jakiś czas wszyscy w EUNE będą mieli zdecydowanie niższy ping. Oczywiście nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Może Ci się również spodoba

Support us / Polub nas

Jeśli podoba Ci się to co robimy wesprzyj nas przez kliknięcie

Powered by WordPress Popup