PlayStation 5 pod koniec 2020!

PS5

Odkąd po raz pierwszy SONY zaprezentowało konsolę nowej generacji w kwietniu, było wiele emocji i zainteresowania, co przyniesie przyszłość gier. Dzisiaj SONY z dumą informuję, że konsola nowej generacji będzie się nazywać PlayStation 5 i pojawi się przed świętami 2020.

Jednym z celów producenta w kolejnej generacji jest pogłębienie poczucia zanurzenia podczas grania w gry, by gracz dzięki nowemu kontrolerowi, zobaczył jak zmysł dotyku może zwiększyć tę głębię.

W tym celu wprowadzono dwie kluczowe innowacje w nowym kontrolerze PlayStation 5 DualShock 5
z interfejsem USB-C.
Po pierwsze, Sony wprowadza dotykowe informacje zwrotne, aby zastąpić technologię „rumble” w kontrolerach od 5. generacji konsol. Dzięki dotykowym funkcjom naprawdę odczujesz szerszy zakres informacji zwrotnych, że uderzenie w ścianę samochodu wyścigowego jest czymś zupełnie innym niż zrobienie ataku na boisku piłkarskim. Możesz nawet poczuć różnorodność tekstur, biegając przez pola trawy lub grzebiąc w błocie.

Drugą innowacją jest coś, co SONY nazywa wyzwalaczami adaptacyjnymi, które zostały wbudowane w przyciski spustowe (L2 / R2). Deweloperzy mogą zaprogramować opór wyzwalaczy, aby poczuć dotyk wyczuwalny podczas rysowania łuku i strzały lub przyspieszania pojazdu terenowego przez skalisty teren. W połączeniu z elementami dotykowymi może to zapewnić potężne wrażenia, które lepiej symulują różne działania. Twórcy gier zaczęli otrzymywać wczesne wersje nowego kontrolera i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, gdzie idzie ich wyobraźnia dzięki nowym funkcjom.

PS5 – to oczywiście dysk SSD. Wczytywanie gier ma być dużo szybsze niż na PS4.

Może Ci się również spodoba

Support us / Polub nas

Jeśli podoba Ci się to co robimy wesprzyj nas przez kliknięcie

Powered by WordPress Popup