Robert Kubica wraca na tor

 

kubica

777 to numr z takim numerem Robert Kubica wystartuje na torze po raz pierwszy od 5 lat ! Już za niecałe 2 tygodnie!

“Bardzo się cieszę z powrotu do wyścigów po tak długiej przerwie. Moim ostatnim wyścigiem było Grand Prix Abu Zabi 2010. Po zaliczeniu trzech sezonów na zmiennej nawierzchni, czekam na powrót na tor. Kiedy zespół MP Sports zadzwonił do mnie kilka tygodni temu, postanowiłem pomóc im w pierwszym starcie. Martin jest moim kolegą z WRC i bardzo dobrze znam jego team. Pierwszy raz poprowadzę samochód GT3. Czekam na to wyzwanie. Na tę chwilę to dla mnie jednorazowy start na torze. Chcę pomóc Martinowi i jego ekipie. Zespół debiutuje w wyścigach, ale jestem pewny, że stać nas na dobry wynik. Zgłosiło się dużo topowych samochodów i topowych kierowców GT. Trudno będzie ich pokonać, lecz zrobimy co w naszej mocy.” – mówi Robert Kubica.

Robert Kubica wspólnie z Martinem Prokopem weźmie udział w 12-godzinnym wyścigu na torze Mugello we Włoszech za kierownicą Mercedesa! Wyścig odbędzie się za 2 tygodnie, 18 i 19 marca. Polak i Czech pojadą w barwach zespołu MP-Sports Team.

Kierowcy będą prowadzić Mercedesa SLS GT3, 6-biegowe auto o mocy 600 koni mechanicznych, które od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,2 sekundy.

Całą serię można oglądać na żywo w Internecie!

Na liście zgłoszeń wyścigu znajduje się obecnie około 70 załóg w tym 3 polskie. Trzymamy kciuki !

Może Ci się również spodoba

Support us / Polub nas

Jeśli podoba Ci się to co robimy wesprzyj nas przez kliknięcie

Powered by WordPress Popup