Twórcy Crysis – Grafika jest najważniejsza

Crytek Crysis 3

Na pewno wśród was są osoby twierdzące, że grafika nie ma znaczenia – ważny jest gameplay (np. Maincraft). Odmiennego zdania są ludzie z Crytek – twórcy megahitu Crysis czy FarCry. Wg nich grafika to główny miód w grze. [more…]

Prezes Crytek Cevat Yerli w jednym z wywiadów przekonywał, że grafika to najistotniejszy element gry, a dobry gameplay to dodatek.

Niektórzy twierdzą, że grafika jest bez znaczenia, ale zagraj w Crysis i powiedz nadal to samo. To oprawa graficzna była motorem rozgrywki. Grafika – cieniowanie, czy oświetlenie – wspomaga przeniesienie Cię w tamten klimat, pobudza odczuwanie wirtualnego świata, dzięki niej jesteś „w grze”.Dla nas oprawa wizualna to 60% gry – dodając fizykę, dźwięk, dobry scenariusz – masz grę której nie zapomną gracze – na długo.

Crytek Crysis 3

Wielu się pewnie nie zgodzi – twierdząc, że grafika, nie jest najważniejsza – bo w dobrej zabawie to gameplay robi największą robotę. Chociażby Counter-Strike 1.6, który od lat jest jedna z najpopularniejszych gier online – można by się tak spierać  w nieskończoność. A może to wyjątek potwierdzający regułę Crytek – a może to jeden z wielu wyjątków.
Patrząc przez pryzmat tego, co nextgeny maja oferować ciężko się spierać, końcu na prezentacjach PS4 czy xBox720 ujrzymy mega grafikę – gdzie gameplay odchodzi na drugi plan.
Patrząc na screeny z Crysis 3 ciężko się oprzeć wrażeniu, że Cevat Yerli ma dużo racji.

Crytek Crysis 3

Może Ci się również spodoba

Support us / Polub nas

Jeśli podoba Ci się to co robimy wesprzyj nas przez kliknięcie

Powered by WordPress Popup