Subaru WRX Concept New York Auto Show 2013

subaru wrx concept

Subaru wraca do korzeni, do produkowania samochodów emocje. Zaczynającym tą tendencje ruchem było stworzenie razem z Toyotą coupe Subaru BRZ. Teraz przyszedł czas na kolejny ruch – sedana w sportowym wydaniu czyli Impreze, która była już przez wielu spisana na straty. Ale czy to to nadal Impreza ? [more…]
Na New York Auto Show 2013 Subaru pokazało Światu koncept nowego WRX.
Subaru WRX nie jest już odmianą Imprezy. Wygląda na to, że Fuji Heavy Industries Ltd. po ostrej krytyce najnowszej generacji Imprezy, chcieli zacząć wszystko od początku i … zatrudnili stylistę !

httpvh://youtu.be/jaTHVuC4Oks

WRX Concept cechuje się zadziornym designem: agresywnie wystylizowane zderzaki i lampy, duży wlot powietrza na masce (mniejszy niż w poprzednich generacjach), cztery szpanerskie końcówki układu wydechowego i 20-calowe obręcze BBS. Auto w charakterystycznym dla marki niebieskim kolorze (Blue Mica) prezentuje się znakomicie. Samochód jest krótszy, szerszy i niższy od czterodrzwiowej Imprezy. Pojazd mierzy 4 520 mm długości, 1 890 mm szerokości i 1 390 mm wysokości, a jego rozstaw osi to 2 760 mm.

Na chwilę obecną, japoński producent milczy na temat jednostki napędowej, ale z dużą dożą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że pod maskę WRX-a trafi turbodoładowany bokser o pokaźnej mocy. Jedyna potwierdzona informacja to, że będą dostępne jednostki z bi-turbo (dwie turbosprężarki).
httpvh://youtu.be/27d0bUhUbL4

Może Ci się również spodoba

Support us / Polub nas

Jeśli podoba Ci się to co robimy wesprzyj nas przez kliknięcie

Powered by WordPress Popup