Witamy w POlsce – gry najdroższe na świecie. Pracujemy na jedną prawie dwa dni !

100-Dollar-Bill-Roll

Serwis GamePointsNow opublikował statystyki dotyczące cen gier oraz czasu pracy na nie. Z ich punktu widzenia dość szokujące dane – z naszego raczej nie – my znamy ten punkt widzenia od dawna. Z zestawienia średnich płacach wynika, że Polacy na jedną pudełkową kopię muszą pracować ponad cztery razy dłużej, niż Amerykanie. [more…]
polska-gry-najdrozsze-na-swiecie-statystyki-srednich-krajowych

W zestawieniu serwis GamePointsNow wzięł pod uwagę ceny gier na rynku i ich relację do średnich pensji krajowych po opodatkowaniu. Z zamieszczonych danych wynika, że przeciętny Polak pracuje ponad 14 godzin, by zarobić na jedną grę. W przypadku nie których gier – nie jest to takie straszne – jak Skyrim lub Grand Theft Auto, przy których można spędzić długie tygodnie, jednak patrząc przez pryzmat wielu innych produkcji, których ukończenie zajmuje maksymalnie 10 godzin jest to dość przerażające. A jak sami gracze wiedzą, to prawie co drugi tytuł.

Cytując z raportu:

Najbardziej szokujące liczby dotyczą Polski, która ze średnią roczną pensją równą zaledwie 6114 funtów
[ ok 30 000 zł rocznie] oznacza, że polscy pracownicy muszą pracować niemal dwa dni, by móc zakupić najnowszą grę.

Inna prawdą jest to, że 30 tysięcy PLN do ręki rocznie jak na dzisiejsze warunki to i tak “dobrze”. Sam raporty odnosi się tylko do gier – ale jak się można domyślać – jego dane łatwo można przenieść do szeroko pojętego “kosztu życia”.
Nie ma się co dziwić, że multum ludzi wyjeżdża, że mamy piractwo czy w przemyśle muzycznym czy multimedialnym. W innych krajach można po dwóch godzinach pracy kupić więcej benzyny co w Polsce po całym dniu pracy !
Monako już dawno straciło status księstwa dla bogaczy – teraz to Polska – to tu Bear Grylls powinien nakręcić całą serię Szkoły Przetrwania.

Poniżej zestawienie płac i przeliczenie godzin pracy na ceny gier :

ceny gier

 

Już sprawdzasz ceny biletów lotniczych ?

Może Ci się również spodoba

Support us / Polub nas

Jeśli podoba Ci się to co robimy wesprzyj nas przez kliknięcie

Powered by WordPress Popup