Pro Evolution Soccer 14: Zmiażdży FIFE ? Koniec dominacji w trybie online Realu, Barcelony, PSG ?

Pro Evolution Soccer 14

Zasadniczym problemem w grach z pod znaku Pro Evolution Soccer i FIFA było niewielkie zróżnicowanie drużyn i duży nacisk na gwiazdy. Grając drużyną spoza liderów światowych rankingów trzeba było być dzieckiem szczęścia albo niesamowite ogranie. W nowej odsłonie z serii PES ma się wszystko zmienić – zapowiada Kei Masuda, producent PES14. [more…]

 

To jeden z najważniejszych – ale nie główny – z celów postawionych sobie przez producentów PES14. Cytując Masude :

Naszym najważniejszym zadaniem jest umożliwienie gry  drużyną, którą kochasz. Jeśli uda nam się umożliwić polowanie na giganty, będzie to największa i znacząca  różnica w porównaniu z konkurencyjną FIFĄ.

Producent zdradził także, dlaczego zmiany w serii wydawał się tak niewielkie…

Najciężej było nam się zmagać z grą w sieci. Kiedy  przenieśliśmy się na PS3, EAw FIFA zmieniło swój silnik, kiedy nasz ciągle opierał się  na grach z PS2. Mogliśmy jedynie dopracować animacje i niektóre elementy AI.

Najbliższa odsłona PES może być przełomowa ale także może zdecydować o przyszłości całej serii. Dopiero po premierze przekonamy się, czy mamy do czynienia z zapowiadana rewolucją, ale wraz z przeniesieniem się na nowy silnik Fox Engine wielkie zmiany następują już “na papierze”. Twórcy gry skupiają się m.in. na modyfikacji fizyki oraz zwiększeniu liczby czynników wpływających na formę zawodnika. Liczyć mają się nie tylko statystyki i gwiazdki, ale też taktyka, mentalność piłkarzy czy doping kibiców.

Czy  wszystko się udało zrealizować i czy nas to powali (i czy powali FIFE14) przekonamy się w październiku.

 

Max D
Serwery CS

 

Możesz również polubić…