Battlefield 4 – klasycznie, bez niepotrzebnych ulepszeń

Battlefield 4

DICE – twórcy serii Battlefield – w jednym z ostatnich wywiadów oświadczyli, że ich najnowsze dziecko Battlefield 4 nie będzie korzystał z kontrolerów ruchowych. Producenci uważają, że ani xBox Kinnect ani PS Move nie wniosą nic nowego do rozgrywki, i będą to niepotrzebne gadżety.

[more…]

Patrick Bach (producent wykonawczy BF4) w rozmowie z jednym z magazynów branżowych, zapytany czy planują wprowadzić obsługę kontrolerów ruchowych stanowczo zaprzeczył takim planom.

Nie będziemy wprowadzać czegoś, co nie sprawia, że gra jest lepsza i będzie tylko gadżetem. Rynek jest już pełen tego typu ulepszaczy, które są tak naprawdę sztuczkami – a tak ludzie pytają nas, czy możemy zaimplementować wsparcie tego czy innego dziwnego kontrolera. Odpowiedz jest prosta – nie – bo dzięki temu gra nie stanie się lepsza. Jesteśmy bardzo otwarci na innowacje, ale jeśli jest to tylko fortel, nie ma sensu go dodawać, dopóki sami gracze nie odczują prawdziwej korzyści. Jednym z wymuszanych ulepszeń były ekrany dotykowe – tylko nikt nie mógł sprawić, aby działały dobrze, do czasu wypuszczenia iPhone przez Apple. Dla DICE bardzo ważne są kontrolery, które pomogły by postrzegać rozgrywkę z zupełnie nowej perspektywy – na razie to tylko nic nie wnoszące sztuczki – które ignorujemy.

 

Max D
Serwery CS

Może Ci się również spodoba

Support us / Polub nas

Jeśli podoba Ci się to co robimy wesprzyj nas przez kliknięcie

Powered by WordPress Popup